Опис

Материјал: 46% Модален | 46% Памук | 8% Спандекс

Сертификати: Oeko-Tex Standard 100,

Класа 1 за бебешки производи.

Инструкции за одржување:

Препорачуваме перење на 40 степени.  Не се препорачува пеглање или сушење во машина.

Дополнителни информации

Бренд

Големина

0 – 6 Месеци, 6 – 12 Месеци